Macedonian  пластични палети 40 x 48 во еден правец со капацитет од 1000 kg до 1500 kg40 x 48 пластични палети во една насока со капацитет од 1000 kg до 1500 kg:
Материјал: пластика, пластика, пластика HDPE
Тип: Гнездо пластични палети.
Тип на влегување: 4-насочен
Стил: Едноставна
Земја на потекло: Кина (континентална)
Боја: сина или слободна да прифати обичај
Лого: Свила без печатење, втиснување.
Добавувачот - Шандонг Lingyue:
LingYue, на кинески значи одличен. Со повеќе од 20 години развој, LINGYUE беше најголемиот производител на професионални пластични палети од Кина. Во годината 2018 година, Лингју инвестираше две метални фабрики за челични палети и произведе алуминиумски палети. Вкупно фабрики покриваат површина се повеќе од 300000.00 SQM.ISO9001, ISO14001, OHSAS18001, SGS сертифициран. Околу 400 службеници и повеќе од 18 високи инженери. Стотици пластични палети калапи. Повеќе од 5 милиони парчиња палети годишно производство способност.
П: Како можам да знам која палета ми одговара за мојата употреба?
О: Се што ви треба е да дадеме подолу детали и ќе предложиме соодветни модели,
1.Палет големина Должина * Ширина * Висина.
2.Palet употреба стек можност палета, решетката можност палета, тротоарите користат палети, извозот употреба палети.
3. Динамички товар оптоварување на палета, статичко оптоварување, соодветно оптоварување.
П: Дали можете да ја направите нашата палета на бои или пакети со лого? Колку палети нарачуваме?
О: Можеме да ви помогнеме да ја прилагодите бојата или логото
П: Колку трае времето за испорака?
О: Во принцип, 15-20 дена еднаш добиле авансно плаќање. Ако поставите формален налог, ќе ви дадеме производствен план за да гарантираме за испорака на време.
П: Какви се вашите уплатни услови?
О: Општо земено, T / T е вообичаено начини. Секако, ние прифаќаме L / C, PayPal, West Union или други според конкретна ситуација.
П: Како можам да добијам примерок за да го проверам вашиот квалитет?
О: Примероци може да бидат испратени од страна на DHL / TNT / FEDEX, со воздух или да ги додадете во контејнерите за море

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province