Macedonian  Индустриски пластични палети направени во КинаЗа компанијата - Шандонг Lingyue
LingYue, на кинески значи одличен. Со повеќе од 20 години развој, LINGYUE беше најголемиот производител на професионални пластични палети од Кина. Во годината 2018 година, Лингју инвестираше две метални фабрики за челични палети и произведе алуминиумски палети. Вкупно фабрики покриваат површина се повеќе од 300000.00 SQM.ISO9001, ISO14001, OHSAS18001, SGS сертифициран. Околу 400 службеници и повеќе од 18 високи инженери. Стотици пластични палети калапи. Повеќе од 5 милиони парчиња палети годишно производство способност.
Ние се упатиме кон најголемиот производител на палети низ цела Кина.
ЧПП:
1.Како можам да знам која палета ми одговара за мојата употреба?
Се што ви треба е да дадеме подолу детали и нашиот тим за продажба ќе предложи соодветни модели,
а) Големина на палетата Должина * Ширина * висина.
б) Палета користење на пакетот може да палети, решетката можност палети, тротоарите користат палети, извозот употреба палети.
в) динамичко оптоварување на палетата, статичко оптоварување, соодветно оптоварување на палетата.
2. Може ли да се направи нашата боја или палета на логото? Колку палети нарачуваме?
Ние можеме да ви помогнеме да ја прилагодите бојата или логото
Анти-лизга дизајн вентилирани тип пластична палета направени во Кина
3.Колку долго време на испорака?
Во принцип, 15-20 дена еднаш добиле авансно плаќање. Ако поставите формална нарачка, ние ќе ви дадеме производствен план кој ќе гарантира за време на испорака.
4.Дали ги исполнувате условите за плаќање?
Во принцип, ТТ најчесто е начин. Навистина, ние исто така го прифаќаме L / C, Paypal, West Union или други кои се однесуваат на специфична ситуација.
5.Ако друга услуга може да обезбеди?
Печатење на логото; прилагодена боја; слободен det + dem во дестинацијата порта; тригодишна гаранција.
6. Дали постои гаранција за квалитет?
Гаранција 3 години. Еден го заменува еден во рок од 1 година, два заменуваат еден во рок од 2 години, три заменуваат еден во рок од 3 години. И поддршка SGS тест.
7. Како можам да добијам примерок за да го проверам квалитетот?
Примероците може да бидат испратени од DHL / TNT / FEDEX, со воздух или да ги додадете во контејнерите за море.

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province