Macedonian  Индустриски мрежи Пластични палети тешки за складиштеИндустриски мрежи Пластични палети тешки за складиште.
Карактеристика на пластични палети: Со користење на големи машини за инјектирање, произведуваме пластични палети со разновидни спецификации од нашите рециклирани пластични суровини за складирање и логистички цели во различни индустрии.
Предностите на пластични палети во споредба со традиционалните дрвени палети вклучуваат:
1) Подолг животен век, околу 5-7 пати на дрвени палети;
2) светлина во тежина, чист и пристоен изглед, нетоксичен, без железо, без боцки.
3) Лесно за миење и деконтаминација, отпорни на гниење, незапалива;
4) отпорност на киселина без влакна, без штетници;
5) Може да се рециклира.
За компанијата:
Со повеќе од 20 години развој, LINGYUE беше најголемиот производител на пластични производители на палети од Кина. Во годината 2018 година, Лингју инвестираше две метални фабрики за челични палети и произведе алуминиумски палети. Вкупно фабрики покриваат површина се повеќе од 300000.00 SQM.ISO9001, ISO14001, OHSAS18001, SGS сертифициран. Околу 400 службеници и повеќе од 18 високи инженери. Стотици пластични палети калапи. Повеќе од 5 милиони парчиња палети годишно производство способност.
Ние се упатиме кон најголемиот производител на палети низ цела Кина.
ЧПП
П: Ми се допаѓа вашиот дизајн, но не можев да го пронајдам вистинскиот модел од листата на производи, дали е достапна сопствената големина?
Да, ние правиме сопствени производи и проекти.
П: Како можам да знам која палета ми одговара за мојата употреба?
Се што ви треба е да дадеме подолу детали и нашиот тим за продажба ќе предложи соодветни модели,
а) Големина на палетата Должина * Ширина * висина.
б) Палета користење на пакетот може да палети, решетката можност палети, тротоарите користат палети, извозот употреба палети.
в) динамичко оптоварување на палетата, статичко оптоварување, соодветно оптоварување на палетата.
П: Сакам да ги имам сопствените дизајн производи и количина не е толку голема, дали е во ред?
Да, можеме да одиме со сопствен дизајн, без оглед на мали или големи количини, сепак, Ве молиме разберете дека цената ќе биде различна.

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province