Macedonian  Пластични палети за жито и семињаПластични палети за жито и семиња:
Двојната палета за лице е одлично решение за тешки товари. Неговиот робустен дизајн ја прави палетата отпорна на удар и може да носи носивост до 2000 kg за време на транспортот, како и до 6000 kg во статичко складирање. Оваа палета со високи перформанси е исто така идеална за транспорт, складирање и складирање на големи кеси, како што се Сол, Шеќер, цемент, Брашни чанти итн.
1.Како можам да знам која палета ми одговара за мојата употреба?
 Се што ви треба е да дадеме подолу детали и нашиот тим за продажба ќе предложи соодветни модели,
а) Големина на палетата Должина * Ширина * висина
б) Магацин за складирање на палети користете ИЛИ складирање складирање складирање или еден начин превозот употреба?
в) динамичко оптоварување на палетата, статичко оптоварување, соодветно оптоварување на палетата.
2. Може ли да се направи нашата боја палета?
 Ние можеме да ви помогнеме да ја прилагодите бојата.
3.Колку долго време на испорака?
 Во принцип, 15-20 дена еднаш добиле авансно плаќање. Ако поставите формален ред, ќе дадеме
 вие производ план за да се гарантира за време на испорака.
4.Дали ги исполнувате условите за плаќање?
 Во принцип, ТТ најчесто е начин. Сигурно, ние исто така прифатиме L / C, PayPal, West Union или други според конкретна ситуација
5.Ако друга услуга може да обезбеди?
печатење на лого; прилагодена боја; години на гаранција
6. Дали постои гаранција за квалитет?
 Гаранција 3 години. Еден го заменува еден во рок од 1 година, два заменуваат еден во рок од 2 години, три заменуваат еден во рок од 3 години. И поддршка SGS тест.
7. Како можам да добијам примерок за да го проверам квалитетот?
Примероците може да бидат испратени од DHL / TNT / FEDEX, со воздух или да ги додадете во контејнерите за море

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province