Macedonian  Пластични палети за складирање во подрум (2019)пластични палети за складирање во подрумот се повторливи, зависни и прилагодени.
Со децении, складирањето и индустриските операции се потпираа на палети од дрво за нивните потреби за складирање и транспорт. Сепак, постојат одредени недостатоци на дрвени палети, вклучувајќи ограничена издржливост, повремена неспособност да се исполнат денешните стандарди за санитација и потенцијални повреди предизвикани од дрвени острици.
Многу компании прават транзиција кон палети направени од пластични материи - како полиетилен со висока густина, полиетилен со ниска густина, полипропилен, кополимерни мешавини и разни рециклирани пластични материјали.
 пластични палети за складирање во подрум Предности:
(1). Мала тежина
(2). Нетоксични, незагадени, анти-вода, анти-шок, анти-стареењето и антикорозивни својства
(3). Со овие палети за еднократна употреба складирајте производи во полиците. Трајни, чисти, санитарни.
(4). Ги намалува лабавите нокти, штитници.
(5). Едно парче структурална пена лесно се чисти.
(6) .USDA и FDA согласност. Лесно се идентификуваат инвентар.
ЧПП
Можете ли да ја прифатите OEM и ODM услугата?
 Да, ние сме пријатно да прифатиме OEM и ODM услуга.
Кои параметри за пластични палети треба да ви ги понудиме за соодветна понуда?
 големина, примена, боја, оптоварување со товар, статичко оптоварување, динамичко оптоварување и количина.
Кои се вашите плаќања?
 T / T, Western Union, L / C, PayPal и така натаму.
Кое е вашето време?
 5 до 15 работни дена по добивање на исплата.
Дали вашите примероци се бесплатни?
 Да, примероците се наплаќаат и враќаат за рефус нарачки
Дали го прифаќате налогот за тест?
 Да, го прифаќаме налогот за тест пред да поставите голем формален поредок со нас.
Што е со Вашето пакување за пластични палети?
 Пластични кеси, дрвена палета, ПЕ филмско пакување.
Може ли да ја посетиме вашата компанија за да ги провериме производите пред испораката?
 Вие сте добредојдени да ја посетите нашата компанија за да ги испита нас и нашите производи.

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province