Macedonian  каде можам да купам квалитетни пластични палети од Кина?каде можам да купам квалитетни пластични палети од Кина?
ЧПП
1.Како можам да знам која палета ми одговара за мојата употреба?
Се што ви треба е да дадеме подолу детали и нашиот тим за продажба ќе предложи соодветни модели,
а) Големина на палетата Должина * Ширина * висина.
б) Палета користење на пакетот може да палети, решетката можност палети, тротоарите користат палети, извозот употреба палети.
в) динамичко оптоварување на палетата, статичко оптоварување, соодветно оптоварување на палетата.
2. Може ли да се направи нашата боја или палета на логото? Колку палети нарачуваме?
Ние можеме да ви помогнеме да ја прилагодите бојата или логото ако ни дадете дизајн.
тешка тежина двојни страни склад складирање редење користите пластична палета за брашно кеси
3.Колку долго време на испорака?
Во принцип, 15-20 дена еднаш добиле авансно плаќање. Ако поставите формална нарачка, ние ќе ви дадеме производствен план кој ќе гарантира за време на испорака.
4.Дали ги исполнувате условите за плаќање?
Во принцип, ТТ најчесто е начин. Сигурно, ние исто така прифатиме L / C, PayPal, West Union или други според конкретна ситуација.
5.Ако друга услуга може да обезбеди?
Печатење на логото; прилагодена боја; слободен det + dem во дестинацијата порта; тригодишна гаранција.
6. Дали постои гаранција за квалитет?
Гаранција 3 години. Еден го заменува еден во рок од 1 година, два заменуваат еден во рок од 2 години, три заменуваат еден во рок од 3 години. И поддршка SGS тест.
7. Како можам да добијам примерок за да го проверам квалитетот?
Примероците може да бидат испратени од DHL / TNT / FEDEX, со воздух или да ги додадете во контејнерите за море.

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province