Macedonian  Тешка тежина двострани страни складиште складирање редење пластична палета за брашно кесиТешка тежина двострани страни складиште складирање редење пластична палета за брашно вреќи:
Палетите се дизајнирани како вистински сеопфатен уред кој нуди високи перформанси. Тоа е универзално применливо во затворени кола, производствени погони и дистрибуција на стоки. Покрај тоа, широко се користи за складирање, како што се кеси, редење на кутии и така натаму. Големото влијание на оваа пластична палета значително го намалува ризикот од оштетување со таквото несоодветно ракување, а со тоа и го продолжува работниот век. Лесно се чисти после употребата и главно се користи за складирање на складишта со висок товар.
Материјал: пластика
Тип: Евро палета
Тип на влегување: 4-насочен
Стил: двоен соочен
Земја на потекло: Кина (континентална)
Апликации: за употреба на шеќер, сол, брашно и цементни кеси
Боја: стандардна сина може да се прилагоди
Функција: Еко-пријателски, тешки, со засилени клинчиња на секој агол
Сертификат: CE / SGS / ISO9001
колона: вентилирана палуба
ЧПП
1.Како можам да знам која палета ми одговара за мојата употреба?
Се што ви треба е да дадеме подолу детали и нашиот тим за продажба ќе предложи соодветни модели,
а) Големина на палетата Должина * Ширина * висина.
б) Палета користење на пакетот може да палети, решетката можност палети, тротоарите користат палети, извозот употреба палети.
в) динамичко оптоварување на палетата, статичко оптоварување, соодветно оптоварување на палетата.
2. Може ли да се направи нашата боја или палета на логото? Колку палети нарачуваме?
Ние можеме да ви помогнеме да ја прилагодите бојата или логото ако ни го дадете вашиот дизајн.
тешка тежина двојни страни склад складирање редење користите пластична палета за брашно кеси
3.Колку долго време на испорака?
Во принцип, 15-20 дена еднаш добиле авансно плаќање. Ако поставите формална нарачка, ние ќе ви дадеме производствен план кој ќе гарантира за време на испорака.
4.Дали ги исполнувате условите за плаќање?
Во принцип, ТТ најчесто е начин. Сигурно, ние исто така прифатиме L / C, PayPal, West Union или други според конкретна ситуација.
5.Ако друга услуга може да обезбеди?
Печатење на логото; прилагодена боја

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province