Macedonian  Кина пластични палети извозник - Кина водечки производителКина пластични палети извозник - Кина водечки производител:
Палети Материјал: Богородица анти-удар пластика.
Стандардна боја: сина или како што се бара.
Големини Грешка: во 2 мм
Функција: Повеќето модели на палети во Кина
Дизајн на палети: со двоен столб / соединување
Транспорт пакет: во масовно или како што се бара.
Потекло: Кина, копното.
Код: 3923900000
Како да најдете палета?
1.Палети апликација е многу важна.
За складирање пластични палети, клиентите палети работат со палета џек или виљушкар? Палети ќе се користат за повеќекратно складирање или единечно редење? Складирање на кеси или картонски кутии?
За користење на системи за решетка, нормална селективна решетка за палети и систем за AS / RS? Различни дизајни за палети, имаат потреба од различни дизајни на палети.
Инаку, непрофесионалната услуга дефинитивно ги губи клиентите.
2. Големини на палети треба да бидат употребливи за товарниот товар.
Стандардни големини како што се 1200 x 1000/1200 x 800 или други големини треба да бидат прилагодени од клиентите.
3. Капацитетот за полнење на палети треба да биде доволно силен, динамичко оптоварување, статичко оптоварување и оптоварување на багажникот.
Капацитетот за полнење на палетите не значи колку тонски товари ќе ги скршат палетите. Во спротивно, палетата на животниот век ќе биде многу кратка. Потребно е стандардниот капацитет за полнење на палети. Професионални добавувачи мора да го обезбедат нивниот стандард.
ЧПП
1. Можам ли да имам примерок за тестирање?
 Да секако. Со задоволство ни нудиме примерок за проверка и тестирање.
 Верувајќи нашите производи ќе те задоволи.
2.Што е начинот на пакување?
 Соберете ги еден по еден, со надворешен филтер.
3. Што е вашето доведе време?
 Во принцип, нашето производство време е 7 ~ 20 дена против авансно плаќање.

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province