Macedonian  Хигиенска пластична палета од 40 х 48 храни за складирање на хранаОдделение за храна Хигиенска пластична палета 40 x 48 на складиште за складирање:
Големина: 1.2 x 1.0 метри, 1.1 x 1.1 метри, 1.3 x 1.2 метри и така натаму.
Капацитет на товарење: 1,5 тони на системи за греење.
Порт: Кингдао, Кина
Производствен капацитет: 5000 парчиња месечно
Термини за плаќање: L / C, T / T, D / P, Western Union, PayPal, Money Gram и така натаму.
Боја: сина (или како вашата потреба)
Лого: Свила печатење на вашето лого или други
Пример: Достапен (цената што ја плаќа купувачот)
1. Професионален дизајн, разумна структура, огромно оптоварување, не се лизга процес и стабилна редење.
2. Влез за виљушкар во четири насоки, лесен за ракување, удобен за транспорт на стоката.
3. Целосни спецификации за фабрики, магацини, продавници, гаражи, полици или други места.
4. Напредна технологија за обработка за да се исполнат масовно производство со висок квалитет и навремена испорака.
5. Силна отпорност на удар и издржливост, широк спектар на примена на температура.
6. Резистентна на киселина, алкали, влага или корозија; применливи во различни специјални прилики.
ЧПП
1. Може ли да ја направиме нашата палета во боја? Колку палети нарачуваме?
 Ние можеме да ви помогнеме да ја прилагодите бојата. Минимална количина на нарачка: 300 парчиња.
2.Колку долго време на испорака?
 Во принцип, 15-20 дена еднаш добиле авансно плаќање. Ако поставите формална нарачка, ние ќе ви дадеме производствен план кој ќе гарантира за време на испорака.
3.Дали ги исполнувате условите за плаќање?
 Во принцип, ТТ најчесто е начин. Сигурно, ние исто така прифатиме L / C, PayPal, West Union или други според конкретна ситуација.
4.Ако друга услуга може да обезбеди?
 Печатење на вашето лого на палети. И да се обезбеди најдобра по-продажба услуга за вас.
5. Дали постои гаранција за квалитет?
 Гарантни години. И извештај за извештај за поддршка.
6.Како можам да добијам примерок за да го проверам квалитетот?
По потврдувањето на цените, можете да побарате примерок да го проверите нашиот квалитет. Додека вие си го дозволите експресниот товар. За новите производи за дизајн, обично се потребни околу 15-20 дена за да го добиете првиот примерок.

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province