Macedonian  Пластична палета за еднократна употреба во евтини цени со еден начин 9 метри дизајнПластична палета за еднократна употреба во евтини цени со еден начин 9 метри дизајн.
Материјал: пластика
Тип: пластична палета за еднократна употреба
Тип на влегување: 4-насочен
Стил: Едноставна
Земја на потекло: Кина (континентална)
Име на брендот: LY
Достапна големина: 1,2 x 1,0 метри, 1,2 x 0,8 метри, 1,1 x 1,1 метри, 1,2 x 1,2 метри и така натаму.
Боја: сина, црна, црвена или други
Динамичко оптоварување: 0,5 тони
Статичко оптоварување: 2 тони
Функција: еден начин превозот, лесен Тежина.
Употреба: складирање, еднократен промет
Лого: печатење на свилен екран
Набавка способност: 10.000 парче / парчиња месечно
Детали за пакување: Масовно или како што се бара.
Порт на вчитување: Кингдао пристаниште, Кина
Предност на пластичните палети во споредба со другите дрвени палети.
1. Структурата на пластична палета е подобра од дрвната палета, го намалува губењето на палетите;
2. Повеќе лесно да се чисти од дрво палета;
3.Не штета во транспортот и е многу издржлив;
3. Погоден за сите видови на стоки, безбедност и здравје;
4. Постојат сите видови на боја;
5. Доказ за влага, лесен за чистење, може да се рециклира;
6. Под услови на еднаква тежина, капацитетот на пластични палети е пет пати поголем од дрвените палети;
7. Подолг животен век, околу 5-7 пати на дрвени палети;

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province