Macedonian  Рамни пластични палети со снабдувач со средна должност од КинаИме на производот: Рамни пластични палети со средно должност снабдувач на Кина
Тип на лице: Едно лице
Површина на палета: рамна палуба
Челични цевки: Нема
Капацитет на товарење Динамичко оптоварување: 0,7 тон / статичко оптоварување: 3 тони
Материјал: Богородична пластика
Примена: Магацински товар за складирање, пренесување на товар.
Пренослив виљушкар: виљушкар, рачен виљушкар, приклучок за палети и така натаму.
Тип на влез: 4 начини
Боја: стандардна Сина или како што е побарано /
Температура на употреба: -25 ºC ~ 60 ºC
Сертификација: ISO 9001, SGS, ROHS и така натаму.

China Largest Plastic Pallets Manufacturer

Supply Hundreds of plastic pallets in rack able ,stack able ,nest able design .

SHANDONG LINGYUE PACKING PRODUCTS CO.,LTD

Web: https://www.lypallets.com

Hotline:+86-18053958202 -Whatsapp/Wechat

FAX: +86-(0)539-8880037

Email :sales@ly-ifcgroup.com

ADD:1203-146,No.100 Lingong Road,Comprehensive Free Trade Zone,Linyi City, Shandong Province